• Slide
  BŞKAN
 • Slide
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısı’nda
 • Slide
  HALİT KIVAÇ
 • Slide
  BİZİİM OKULUMUZ
 • Slide
 • Slide
  İlçemizde Trafik Denetimleri Gerçekleştirildi
 • Slide
  Ilgın’da Hıdırellez şenlikleri: Baharın gelişi coşkuyla karşılandı
 • Slide
  Ilgın düğünlerinde gelenekler yaşatılıyor
 • Slide
  HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ AÇILDI
 • Slide
  Ilgın doğa severler kulübünden doğa yürüyüşü
 • Slide
  ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİLER
 • Slide
  Ilgın Organize Sanayi Bölge’sini kamulaştırma işlemleri devam ediyor
 • Slide
  FABRİKA GİBİ OKUL ÜRETİYOR, KALKINMAYA DESTEK OLUYOR
 • Slide
  Ilgın küçükbaş hayvancılık festivaline geri sayım başladı
 • Slide
  Yalçın Ertaş 14 Mart Tıp Bayramını kutladı
 • Slide
  ILGIN HALKI ZOR DURUMDA
 • Slide
  3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜNDE BELEDİYE DE AĞIRLANDILAR
 • Slide
  Kadınhanı ve Ilgın MHP’den“Devletimin ve Milletimin Yanındayım”çağrısı
 • Slide
  ILGIN BELEDİYE BAŞKANINDAN YILBAŞINDA HASTA ZİYARETİ
 • Slide
  ILGIN BELEDİYESİ OSB İÇİN İNEGÖL (MÜSİAD)’DE

Gerekli Linkler


Takvim


Hava Durumu


Saat


Namaz Vakitleri


                                                                  SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ İÇİN BBP ILGIN

BİZ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİYİZ, BİZ ALPERENİZ ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN BAŞKAN’IN EMANETİNE SAHİP ÇIKAN ILGIN’LI KARDEŞLERİNİZİZ.........

Sevgili ILGIN’LI kardeşlerim Büyük Birlik davasına ınanan Tüm doşlarım. Ilgın’ımızın selameti ve müreffeh  bir toplum olmanın geregini düşünen tüm gazeteci arkadaşlarımın bize açtıkları busayfa için BBP Ilgın teşkilatı olarak   teşekkürlerimizi  sunarız.

Ayrıca Ilgın’ımızın selameti için önemli bir girişimde  bulunan yerel gazeteciler birliğinin başlatmış olduğu  örnek davranış için de  yerel basına teşekkür ederiz.

İlk olarak, o partili bu partili demeden,  Ilgın’ımıza ve ülkemize faydalı olabilecek Proje ve düşünceleri otaya koyan  Birlik ve berberliğimizin devamlı olması için önder olan arkadaşlarımıza , demokrasi şöleninin  hazırlanmasında payı olan tüm gazeteci arkadaşlara BBP lgın teşkilatı olarak teşekkür ediyoruz. Öncelikle, sizlerin huzurunda, şehidimiz, dava arkadaşımız, kurucumuz Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir kere daha rahmetle anıyoruz! Bu vesile ile vatanı, milleti, dini için onun gibi şehadete ulaşmış tüm kardeşlerimizi  de rahmetle yâd ediyoruz.

İlk olarak, o partili bu partili demeden,

Kurulduğu andan bugüne kadar; kalbinde, fikrinde ve zikrinde vatan sevdasını, hakkın duasını eksik etmeyen, bir yanında al bayrak, diğer yanında Hak ile davamıza sahip çıkan, bu davanın takipcisi Ilgın’lı hemşerilerimin ve ilçemizin sorunları ve çözüm yollarını dilimizin döndüğünce  Büyük Birlik Partili kimliği ile  anlatmaya çalışacğız..        

SORUNLARIMIZ ILGIN

1- İLÇEMİZİN TANITIM SORUNU ÇÖZÜLMELİ (Kaplıcanın tanıtımı )

2-İLÇEMİZE DETAYLI BİR KÜTÜPHANE KAZANDIRILMALI Okuma odaları düzenlenmeli İdare okuyucuların dikkatini dağıtmaması için personel odası yapılmalı Modern kütüp hanecilik anlayışı oluşturulması

3-İlçemizde göç sorunu çözülmeli enkısa zamanda göçün durdurulması için gerekli önlemlerin alınması

4-İlçemizin Eğitim yüzeyi yükseltilmesi sık sık bilgi yarışmaları yapılarak öğrencilerimizi velilerimizi öğretmenlerimizi motive etmeli 

5- Yolsuzluk duyumları alınmakta halkımızı bu gibi vesveselere sürüklenmemesi başkanımızın daha titiz davranması gelen bilgilerin araştırılması musamaha gösterilmemesi.

6-Esnaf ve sanatkarlarımızın arasına katılıp sorunlarını ve çözüm yollarını araştırılması

7- Ilçemizde ünüversite ve yurt sorunlarının çözülmesi İlçemize daha çok öğrenci akımını gerçekleştirmek için çalımalara ilgili birimlerle irtibata geçip sonuç alınması...

8-İlçemize endüstri bölgeleri kurularak göçü önlemeli

9- ilçemiz zenginlikleriden tarihi yerlerin mezbelilikten kurtarılarak resterasyon çalıması için ilgiliyerlrle irtibata geçilmeli İlçemizde tarih kokan yerleri gün yüzüne çıkarılması için ayrıca bir komüsyon kurulması ekip çalıması yapılması..

10-İlçemizin güzelleştilmesi için bir proje dahilinde  çalışmaların yapıması Başı  boş hayvanların sokaklarda da gezmemesi ve görünümü bozmaması için titiz bir çalışma yapılması.

 11-Ilgın’ın girişine yapılan kavşak projesinde Şehrimize direk giriş verilmemiş. Şehrimizin merkezine gelebilecek  taşıt sayısı önlenmiştir. Tıpkı daha önce yapilan üst geçitler gibi. İlçemize  uğramadan   transit geçişler hazırlanmış, Ancak bir düzenleme yapılarak şehirimize g,riş akımı sağlanması.

 Güzel Kaplıcamızın ziyareti bir nebzede olsa engellenmiştir. Bu durum  şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına  zarar vermektedir Derhal bu hatadan vaz geçilerek İlçemize  direk giriş yolu açılmalıdır.

12 - Kaplıca yanında bulunan Meslek lisesi bulunduğu yerden  kaldırılarak stadyum içinde olacak şekilde spor kompleksi kurularak turizime katkı sağlanmalıdır.

13 -  Ilgın Çavuşcu Gölün’ün  etrafı bilbortlara reklam vererek değil  daha düzenli  şehrimizin insanlarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerinin yapılacağı şekilde düzenlenmelidir.

14 - Açık ılıca dediğimiz gölün kenarındaki sıcak suyun kullanımı için araştırma yapılarak mevcut yerde tesis kurulması sağlanmalıdır.

15 - Belediyecilik asli vazifesine  dönerek şehrimize hizmet öncülüğüne  atılmalı süratle işçi bulma kurumu vasfından kurtulmalıdır.

16 - Dunyanin ıçine girmiş olduğu pandemi sürecinde oluşan ekonomik kriz ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik terör döneminde; kurtarılarak  tasarruf yaparak harcamaları kısarak bütçe oluşturmalıdır. Gereksiz yatırım ve kaldırım sök tak döşeme hastalığına son verilmelidir. Birim amirlerinin lüzumsuz araç kullanımına son verilmelidir.

17- Son dönemde politik hale gelmiş personel halkımızın tüm siyasi görüşlerine saygılı hale gelmesi için personel içi eğitime önem verilmelidir.

18- Kaldırılan belediye halk ekmek ve halk otobüsü hizmetine tekrar dönülmelidir.

Nizamülmülk
“Devlet işlerinde dini bütün, Allah korkusu olan, haram yemekten kaçınan bir yardımcıyı herkes ister. Ancak aksi durumda, yardım yerine bir casus beslenmiş olur !

And içiyoruz; Hz. Ömer adaletiyle daha güçlü bir adalet için çalışmaya!
And içiyoruz; Alperenlik şiarı ile 2023’e hazır, daha güçlü bir Türkiye, Ilgın  için gece gündüz demeden çalışmaya! İstismara maruz kalmış herkesin hakkını aramaya! Dürüstlük, merhum ebedi liderimiz dava kardeşimiz şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi; başımızın belası değil, baş tacımız olacak! “Milletin kendi irfanı içinde yaşasın! Ona sırt çevirme! Her zaman duy, varlığını! Toplumu yöneten de diri tutan da bu irfandır” diyor   Şeyh Edebali!“

Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz; Bu yol ki hak yoludur dönme bilmeyiz yürürüz!” diyor  Mehmet Akif Ersoy!

            Biz işte bu Hak yolunda, pusulası ahlak olan bu Hak yolunda, al bayrağımızda yürümeye devam edeceğiz inşallah! Sevgili Ilgın’lı kardeşlerim! Biz Allah’ın izniyle 2023 seçimlerinede hazırız. Biz Büyük Birlik partisiyiz, biz Alperenleriz, bu platformda Ilgın’ımız için duygu ve düşuncelerini anlatan  ilçemizde faaliyet gösteren  bütün partileri de çabalarından ötürü tebrik ediyoruz.

 Bu vatan bu Ilgın bizim, biz bu vatanın evlatlarıyız. Bu vatanda bizlerin hep birlikte yaşayacağız.  birlikte olmak, bir arada yaşayabilmek esas mesele. Yığınları millet yapan değerlerimizi unutmadan, hainlere fırsat vermeden, kıymet bilerek, şükrederek, bundan sonra da, huzurla, kardeşlikle, barış içinde Ilgın ilçemizde yaşayacağımız günler bizimle olsun. İlçemizin sorunlarında yanımızda olan herkese tekrar ve tekrar çok teşekkür ediyor,Ilgnl’lı  hemşerilerimize BBP Ilgın teşkilatı olarak en kalbi duygularımızla selamlıyoruz BBP ILGIN

 

İLANLARIMIZ

Paylaş