• Slide
  BŞKAN
 • Slide
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısı’nda
 • Slide
  HALİT KIVAÇ
 • Slide
  BİZİİM OKULUMUZ
 • Slide
 • Slide
  İlçemizde Trafik Denetimleri Gerçekleştirildi
 • Slide
  Ilgın’da Hıdırellez şenlikleri: Baharın gelişi coşkuyla karşılandı
 • Slide
  Ilgın düğünlerinde gelenekler yaşatılıyor
 • Slide
  HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ AÇILDI
 • Slide
  Ilgın doğa severler kulübünden doğa yürüyüşü
 • Slide
  ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİLER
 • Slide
  Ilgın Organize Sanayi Bölge’sini kamulaştırma işlemleri devam ediyor
 • Slide
  FABRİKA GİBİ OKUL ÜRETİYOR, KALKINMAYA DESTEK OLUYOR
 • Slide
  Ilgın küçükbaş hayvancılık festivaline geri sayım başladı
 • Slide
  Yalçın Ertaş 14 Mart Tıp Bayramını kutladı
 • Slide
  ILGIN HALKI ZOR DURUMDA
 • Slide
  3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜNDE BELEDİYE DE AĞIRLANDILAR
 • Slide
  Kadınhanı ve Ilgın MHP’den“Devletimin ve Milletimin Yanındayım”çağrısı
 • Slide
  ILGIN BELEDİYE BAŞKANINDAN YILBAŞINDA HASTA ZİYARETİ
 • Slide
  ILGIN BELEDİYESİ OSB İÇİN İNEGÖL (MÜSİAD)’DE

Gerekli Linkler


Takvim


Hava Durumu


Saat


Namaz Vakitleri


Bölünmenin eşiğine geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müjdelediği metro projesi, Konya’da sevinçle karşılandı. Davutoğlu, ilk etabın 2018 yılında bitirilmesini istemişti. Projeyi değerlendiren Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçkin, metronun bir hayal olduğunu söyledi

BaşbakanAhmet Davutoğlu, metrodan bahsederken “Konya için tek çözüm yolu” ifadesini kullanmıştı. Konya’daki 5 üniversitenin, hastanelerin metro hattıyla birbirine bağlanacağını belirten Davutoğlu, “İlk aşama 2018’in Şeb-i Arus’una bitirilmeli. 2020 yılının Şeb-i Arus’unda ise 2. etabı tamamlanacak. Konya, Küresel Dünya’nın merkez şehri olacak. Bütün Konyalıların bu projeyi sahiplenmesini istiyoruz” demişti. Proje için farklı bir yorum yapan Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçkin ise “Konya metrosu bir hayal. Konya’da metroya ihtiyaç var. Konya, teknolojiden, dünyadaki gelişmelerden faydalanmalı. AKP’nin metro yapmak gibi bir düşüncesi yok. Geçmişte de bununla ilgili taahhütler verilmişti. Adliye – Alaeddin tramvay hattını yapmakta acziyet içinde kalan, geçmişte yapılmış olan tramvay yollarını yenilemekte bile acziyet içinde olan bir idarenin “metro yapacağım” demesi abesle içtikal, daha ötesi değil” dedi.

“YENİ BİR İKTİDAR ALTERNATİFİ”

Türkiye’nin iyiye gitmediği noktasında çok ciddi endişeler taşıyan bir parti olduklarını seçim süreci başlamadan da ifade ettiklerini belirten Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçkin, Türkiye’nin komşularıyla problemli, eğitimde en kötü dönemin yaşandığı bir noktaya geldiğini ve bunun önüne geçebilecek bir yapının olması gerektiğiyle ilgili bir çalışmanın içine girdiklerini söyledi. Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisinin içinde olacağı bir seçim işbirliğinin, yeni bir iktidar alternatifi olacağı düşüncesiyle seçim işbirliği yapılması gerektiğini ifade ettiklerini, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bunu kabul etmediğini dile getiren Seçkin, Saadet Partisiyle Milli İttifak modeli üzerinde anlaşarak yeni bir iktidar alternatifi, yeni bir siyasi alternatif olmak düşüncesiyle yeni bir yapı oluşturduklarını kaydetti. Bu ittifakta samimiyet, adalet ve Türkiye’nin problemlerinin çözümü noktasında projelerin olduğunu vurgulayan Seçkin, Türk milletinin geleceğiyle ilgili kaygılarının giderilmesine dönük çok ciddi emek, proje ve kadronun mevcut olduğunu anlattı.

“SEÇİM BARAJI PROBLEM DEĞİL”

Milli ittifakın hedeflerinin oldukça büyük olduğunu, Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi tarafından oluşturulan bu seçim ittifakının, iktidara yürüyecek bir hareket olmasını arzu ettiklerini anlatan Seçkin, seçim barajının kendileri için problem olmadığını söyledi. Milli İttifakın, seçim sonuçları açıklandığı zaman yüksek bir oyla milli, yerli, sivil, İslami, katılımcı bir demokrasinin anahtarı olabilecek bir yapıyı meclise götüreceğine işaret eden Osman Seçkin, “Milli İttifakın milli olmasındaki en büyük etken, hiçbir iç ve dış güç desteği olmadan, hiçbir güçten icazet almadan, tamamen bu iki partinin tabanının talepleri doğrultusunda oluşmuş bir yapı olmasıdır. Milletinden başka hiç kimseye, hiçbir yapıya diyet borcu olmayan bir yapı. Bu yapı sadece Türk milletine hizmet edecek. Milli İttifak modeli sadece Türkiye içerisinde değil, mazlum Türk İslam coğrafyası üzerinde yaşayan din kardeşlerimizin de problemlerine çözüm olabilecek yapıyı, projeleri oluşturabilecek bir iktidar modelinin anahtarı olacak. Milli iktidarın ancak milli ittifakla oluşabileceği kanaatiyle 26 Nisan’da Ankara’da yapılan seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısıyla ilk adımını atmış oluyoruz. Bundan sonraki süreçte gücümüz yettiği kadar girmedik ev bırakmayacağız” dedi.

“KONYA’DA SULANMAYAN TOPRAK KALMAYACAK”

Tüm engellere rağmen gerekirse herkesin elini tutarak 7 Haziran seçimlerini milli ittifak için en iyi sonuçla bitireceklerine inandığını anlatan Seçkin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konyalı olması nedeniyle Konya’daki siyasetin kendileri için kolay olmayacağını ifade etti. Konya’da ve Türkiye’nin her yerinde problemlerin çözümüyle ilgili projeleri anlatacaklarını, tarıma dönük sanayinin Konya’da gelişmesi noktasında ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçkin, “bununla ilgili milli üretim modeli bizim seçim beyannamemizde de var. Teknolojik üretimin dışında tarımsal üretimi destekleyebilecek ve elde edilen tarım ürünlerinin işlenerek onların ihracatının yapılabileceği modeli de Konya’dan başlatacağız. 2011 seçimlerinde oluşturduğumuz Kalkınan Anadolu Projesi, KOP Projesine destek olacak. KOP Projesinin bir alternatifi olmadan onu destekleyecek bir proje. Bu proje, Türkiye’deki sulanabilir tarım arazilerinin yüzde 85’inin sulanmasını sağlayabilecek. Bu projeyle Konya’da sulanmayan bir karış toprak kalmayacak. Konya tarımına ve sanayisine ciddi şekilde destek sağlayacak” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE KAYNAK PROBLEMİ YOK”

Türk milletinin geleceğiyle ilgili ciddi vaatlerde bulunulabileceğini ancak bunların temelinde adalet, samimiyet ve bunları uygulayabilecek kadro ve kaynak yoksa bu projelerin vaat olmaktan öteye geçmeyeceğine dikkat çeken Seçkin, “ortaya koymuş olduğumuz her projeyi ciddi şekilde uygulayabilecek kadroyu ve onun yapımını sağlayabilecek kaynakla birlikte ifade edeceğiz. Projelerimizi anlattığımızda milletimizin bize teveccühü artacak ve Milli İttifakı, milli iktidar olarak 8 Haziran’da milletimizle birlikte geldiği noktayı göreceğiz. Saadet Partisi, bir başka muhalefet partisinin 2 bayram ikramiyesiyle ilgili ortaya koyduğu vaadi 2001 yılında bir kanun teklifi olarak meclise vermişti. Bu sadece emekliler için değil, memur ve ikramiye almayan işçiler için de geçerliydi. Bu, 14 yıl önce Milli İttifakın bir ayağını oluşturan Saadet Partisi tarafından meclise kanun teklifi olarak verilmiş. Hem 2 bayram ikramiyesi hem asgari ücretin 1500 lira olması hem kamu personelinin maaşının yüzde 50 artırılmasıyla ilgili Türkiye’de kaynak problemi diye bir şey yok. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “eğer 13 yılda israfla ilgili gerektiği kadar mücadele edebilmiş olsaydık Türkiye’de şu anda vergi almaya gerek yoktu” demişti. Bu, şu anlama geliyor. Türkiye’de yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık var demek. Türkiye’de israf alabildiğine var demek. Eğer vergileri almamızı gerektirmeyecek kadar bir yolsuzluğun, rüşvetin, hırsızlığın ve israfın içindeysek bu söylenmiş olan projelerin hepsinin kaynağı Türkiye’de mevcut demektir. Eğer işi ehline verirseniz Türkiye’de kaynak problemi diye bir sorun kalmayacak” dedi.

“BAŞTA ADALETİ TAAHHÜT EDİYORUZ”

Türkiye’de üstünlerin hukuku hakimiyetinin oluştuğunu ve eksikliği hissedilen en büyük unsurun adalet olduğunu dile getiren Seçkin, “Milli İttifak en başta adaleti taahhüt ediyor. Hukuk, herkes için aynı şekilde işleyecek. Seçim kanunu ve siyasi parti kanununun değişmesiyle demokratikleşme noktasında Türkiye’nin önü ciddi şekilde açılacak. Milli İttifakın iktidarında öncelik anayasa değişikliği olacak. Toplumun ihtiyacını karşılayacak sivil bir anayasanın yapılmasını taahhüt ediyoruz. Hakkın eşit dağıtıldığı, adaletin aynı şartlarda uygulandığı, hukukun herkese eşit mesafede olduğu bir yapı Milli İttifakın iktidarında gerçekleşecek. Aday dağılımında bir ilde kiminle çok oy alınacaksa, bu ismin mensubu olduğu partinin talebinin ötesinde, diğer partinin teklifiyle o isim birinci sıraya konuldu. Konya’da da tek sıralar Saadet Partisinin kadrolarından, çift sıralar Büyük Birlik Partisi kadrolarından oluştu. Bunu yaparken herhangi bir dayatmanın içinde olmadık” ifadelerini kullandı.

Adem SERİN

 

İLANLARIMIZ

Paylaş