• Slide
  BŞKAN
 • Slide
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup Toplantısı’nda
 • Slide
  HALİT KIVAÇ
 • Slide
  BİZİİM OKULUMUZ
 • Slide
 • Slide
  İlçemizde Trafik Denetimleri Gerçekleştirildi
 • Slide
  Ilgın’da Hıdırellez şenlikleri: Baharın gelişi coşkuyla karşılandı
 • Slide
  Ilgın düğünlerinde gelenekler yaşatılıyor
 • Slide
  HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ AÇILDI
 • Slide
  Ilgın doğa severler kulübünden doğa yürüyüşü
 • Slide
  ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİLER
 • Slide
  Ilgın Organize Sanayi Bölge’sini kamulaştırma işlemleri devam ediyor
 • Slide
  FABRİKA GİBİ OKUL ÜRETİYOR, KALKINMAYA DESTEK OLUYOR
 • Slide
  Ilgın küçükbaş hayvancılık festivaline geri sayım başladı
 • Slide
  Yalçın Ertaş 14 Mart Tıp Bayramını kutladı
 • Slide
  ILGIN HALKI ZOR DURUMDA
 • Slide
  3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜNDE BELEDİYE DE AĞIRLANDILAR
 • Slide
  Kadınhanı ve Ilgın MHP’den“Devletimin ve Milletimin Yanındayım”çağrısı
 • Slide
  ILGIN BELEDİYE BAŞKANINDAN YILBAŞINDA HASTA ZİYARETİ
 • Slide
  ILGIN BELEDİYESİ OSB İÇİN İNEGÖL (MÜSİAD)’DE

Gerekli Linkler


Takvim


Hava Durumu


Saat


Namaz Vakitleri


Partimizin Olağan Başkanlık Divanı Toplantısı,Genel Merkezimiz Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonunda, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin başkanlığında yapılmıştır. Toplantıda gündeme alınan hususlarla ilgili olarak kamuoyunun ve teşkilatlarımızın bilgilendirilmesine karar verilmiştir.Partimizin Olağan Başkanlık Divanı Toplantısı,Genel Merkezimiz Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonunda, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin başkanlığında yapılmıştır.
Toplantıda gündeme alınan hususlarla ilgili olarak kamuoyunun ve teşkilatlarımızın bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

Toplantı Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin açılış konuşması ile başlamıştır.
1- Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet süreci ile ilgili açılan davalar ve diğer gelişmeler ile ilgili bilgi verildi. Yeni oluşan yönetim kadrolarında yer alan hukukçular ve partimizin yönetiminin dışından, emekli yargı mensuplarından oluşan komisyonun çalışmalarını titizlikle yürüttüğü görüldü ve kısa bir zaman içerisinde, yönetime bilgi vermek için bir sunum yapmaları kararlaştırıldı.

2- Bütün dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen salgınla ilgili gelişmeler değerlendirildi. Salgının daha fazla yayılmasını önlemek için alınan tedbirlerin ardından, ekonomik hayatı derinden etkilemekle beraber, salgının yayılma hızında, vaka ve hasta sayılarında ciddi miktarda azalma görüldüğü gözlenmiştir.
Teşkilat mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın tedbirlere titizlikle uymaları, kendilerini, ailelerini ve camiamızla birlikte vatandaşlarımızı bu amansız hastalıktan korumaları hususuna dikkat çekilmiştir.

3- Teşkilatlanma ve üye kayıt çalışmaları ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılmıştır.
Üye kayıt çalışmalarının hızlanarak devam ettiği, salgın tedbirlerinin çalışmaları olumsuz yönde etkilediği fakat buna rağmen 2021 yılı sonuna kadar 100.000 üye hedefine ulaşılacağı vurgulanmıştır.
Teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili olarak, bölge sorumlusu Genel Başkan Yardımcılarından, bölgeleri ile ilgili yapılan çalışmalar ve son durum ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi alınmıştır. Ayrıca Teşkilat Başkanı, bir önceki toplantıdan bu toplantıya kadar geçen süre içerisinde, teşkilatlar ile ilgili meydana gelen gelişme ve değişikliklerle ilgili bilgilendirme yaptı.

4- Ülkemizde, son zamanlarda gündeme gelen gelişmeler değerlendirildi.
Tekrar ve güçlü bir şekilde milli iradenin üstünlüğüne dikkat çekilerek, milli iradeye kast edecek her türlü girişim ve darbeyi çağrıştıran söz ve davranışların asla kabul edilemeyeceği vurgulanmıştır.
Rektör atamaları hukuka ve mevcut düzenlemelere uygun yapılmaktadır ve bu atamalarda Sayın Cumhurbaşkanı, Anayasa ve yasalardan aldığı yetkiyi kullanmaktadır. Buna rağmen, Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması ile ilgili, öğrenci ve öğretim üyelerinin, itiraz ve protestolarını belirtmek adına açıklama ve eylemlerini demokratik bir hak olarak gördüğümüzü, fakat bu eylemlere dışardan katılan ve çeşitli terör örgütlerinin üyelerinin yer aldığı, bu terör örgütlerinin propagandasına dönen eylemleri hele de “katil polis” sloganlarını asla tasvip etmediğimizi ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyoruz.
Üniversitelerin, hatta toplumun bütün kesimlerinin, şiddet ve terör içermeyen, halkı kin ve nefrete düşürerek bölünmesine sebep olmayan, toplumun genel ahlak anlayışına mugayir olmayan, her türlü düşünce ve fikri açıklama ve demokratik kurallar içerisinde kalmak şartıyla her türlü gösteri ve yürüyüşü yapmakta özgür olduklarının altı çizilmiştir.

5- Dünya’daki bazı devletlerin Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine vermiş oldukları destek, hangi niyetle yapılırsa yapılsın, orada yaşanan mezalimin gözler önünden kaçırılmasına sebep olamaz. Verilen destekler samimiyetten uzak politik tercihler neticesinde olsa da bunun, Doğu Türkistan topraklarının Çin tarafından işgal edildiği, açık hava cezaevine dönüştürüldüğü, işkence ve insanlık suçlarının işlendiği gerçeklerini değiştirmeyeceğine dikkat çekilmiştir. Büyük Birlik Partisi, her şart ve durumda, Doğu Türkistan'daki Uygur Türkü Müslüman kardeşlerinin sonuna kadar yanındadır. Onların sesi ve soluğu olmaya devam edecektir.

6- Dünyadaki gelişmeler de müzakere edilmiş, Amerika’da yaşanan kongre binasının işgali, “Demokrasi ve hukuka açık bir müdahale.” olarak değerlendirilmiştir.
ABD yönetimleri, bugüne kadar, ülkemiz başta olmak üzere, dünya üzerinde pek çok darbenin ve kalkışmanın ya planlayıcısı ya da destekçisi olmuştu. Kendi ülkelerinde yaşanan son durumun, ABD için, iyi bir ders ve bundan sonrasında, “Sadece kendi ülkeleri ve insanları için değil, tüm ülkeler için demokrasi ve hukukun yanında durmalarına vesile olması.” temennisi dile getirildi.

7- Toplantı dilek ve temenniler bölümünde gündeme getirilen diğer hususlarla sona erdi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.(Bilgilendirme)

İLANLARIMIZ

Paylaş